Bestickschatull, ett par, 1900-talets andra hälft.

Fanerade med mahogny. Beslag av mässing. Nedfällbar lucka med bakomliggande lådor. Bredd 48,5, djup 34, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Något solblekta, märken, slitage.

Utropspris
2 500 SEK