Hänkel och lockknopp i elfenben. Graverad dekor av växtslingor. Höjd 11, längd 24 cm. Totalvikt 477g.
Åldersrelaterat slitage. Gåvoinskription. Handtaget med smärre sprickor Repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10