BRICKA, KANNA OCH SKÅL, silver, Mellanöstern 1900-tal
Kannan med finska kontrollstämplar 1963, höjd 14,5 cm. Skålen stämplad med silverhalt 900, diameter 17,5 cm. Brickan med sanskrit text, diameter 27 cm. Total vikt 907 g.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.