Några glas signerade 'K-a', ett par med etikett.
6 champagne- / martiniglas höjd 12 cm
9 rödvinsglas höjd 14 cm
7 vitvinsglas höjd 14 cm
11 seltersglas höjd 10 cm
17 starkvinsglas höjd 9,5 cm
13 sherryglas höjd 12,5 cm
samt 2 glas höjd 9-10 cm
Smärre slitage.