GILLIS LUNDGREN, stolar, 8 st, "Öglan", IKEA, sent 1900-tal.
Åtta stolar av vit plast. Märkta IKEA. Sitthöjd 45, höjd 84 cm.
Helhetsintrycket är gott. Smärre slitage. Smärre fläckar.