Förgylld väggpendyl med dekor av rosett och lagerkvistar. Urtavla märkt Wessman Stockholm. Pendel finns. 85 x 52 cm.
Ej funktionstestad. Förgyllningsbortfall. Sprickor. Krackelerad urtavla. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10