1175544
VASER, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal, med Qianlongs märke.
Vaser, ett par, porslin. kina, tidigt 1900-tal, med qianlongs märke.

Dekor i underglasyrblått, balusterformad, med motiv av drakar jagandes den flammande pärlan bland moln. Höjd 28 cm.

Sprickor, lagningar.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK