RING, platina med oval fasettslipad safir och gammalslipade diamanter.
Enligt uppgift ca 30-tal. Safir 2,10 ct enligt gravyr. Två gammalslipade diamanter totalt ca 0,10 ct samt mindre åttkantslipade och rosenslipade diamanter. Små rubiner. Ringstorlek 18,25. Vikt 3,6 gram.
Ompolerad. Safir med litet nagg
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.