1176581
STOP SAMT FLASKA, tre delar, tenn, Sverige och Tyskland, 1800-tal och omkring år 1800.
Stop samt flaska, tre
 delar, tenn, sverige och tyskland, 1800-tal och omkring år 1800.
Stop samt flaska, tre
Stop samt flaska, tre
Stop samt flaska, tre
Stop samt flaska, tre
Stop samt flaska, tre

Dryckesstop, cylinderformat av Abraham Emanuel Bjurström, Karlstad 1831-1839/40, höjd 22. Dryckesstop, sk bukstop av Carl Eric Anström, Växjö 1852, höjd 19,5. Flaska med skruvlock, Tyskland, omkring år 1800, livet med ägarmärkning, höjd ca 29 cm.

Slitage, ställvis med lagningar.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
2 500 SEK