Målat slagbord med ett slag och en grind, sargen med låda. Längd (48+50) totalt 98, bredd 87, höjd 73 cm.
Renoverat med senare målning. Smärre kompletteringar, förstärkningar och lagningar. Slitage, märken, fläckar.