MEMA, bestickservis, "Patricia", 71 delar. Lidköping, 1960/70-tal.

12 skedar, 17,5 cm, 604 gram.
12 smörgåsknivar, 17,3 cm, 394 gram.
12 gafflar, 17,5 cm, 478 gram.
12 gafflar, 15,3 cm, 374 gram.
12 mindre skedar, 15 cm, 382 gram.
11 knivar, 20,5 cm, 466 gram.
2698 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
8 000 SEK