INGEBORG LUNDIN, vas, glas, Ariel, "Ansikten", Orrefors, signerad No 191.E.6.
Mörkviolett glas, dekor av ansikten. Höjd 17,5 cm, diam 13 cm.
Obetydligt slitage, obetydliga korta repor vid mynningen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
20 000 SEK