GAB, bestickservis, 62 delar, silver. "Chippendale", Stockholm, 1970-tal.

Bestående av:
12 bordsskedar, 18 cm, 420 gram.
12 bordsknivar med rostfria blad, ca 20 cm, 734 gram.
12 bordsgafflar, 18 cm. 373 gram.
10 gafflar, 14,6 cm, 254 gram.
2 smörknivar med rostfria blad, 80 gram.
6 efterrättsskedar, 15 cm, 170 gram.
6 knivar med rostfria blad, 17,5 cm, 234 gram.
2 gafflar, 14,6 cm, 46 gram.
Totalvikt utan knivar 1263 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
7 000 SEK