MATSRUMSMÖBLEMANG, 7 delar, 1900-talets andra hälft.

Vitlackerat. Runt bord, diam 110, höjd 74 cm. Två iläggsskivor á 48 cm. Ett par karmstolar och 4 stolar med lös stoppad sits, ryggbricka i form av spjälknippe, kopplade kannelerade ben med rosettanfang över hörn. Sitthöjd c:a 44 cm.

Senare bemålning. Mindre slitage.

Utropspris
3 000 SEK