Bärnstensfärgat glas med stiliserad dekor. Diameter 40-58 cm, höjd 12-16 cm. Takfästen i metall med plats för tre ljuskällor, höjd 16-33 cm,
Smärre slitage. Ej funktionstestad. Nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10