URNOR, ett par, porslin, senempire, 1800-talets mitt.

Urnorna har rund form och en kvadratisk bas, samt hänklar med ansiktsmaskaroner. Förgyllda samt har målade pittoreska scener med figurer i landskap. Höjd 18 cm.

En med smärre nagg. Smärre färgbortfall.

Utropspris
4 000 SEK