RING, med oval gul fasettslipad safir och briljantslipade diamanter
18K guld. Safir ca 4 ct. Briljantslipade diamanter totalt ca 0,30 ct. Ca Top Wesselton-Wesselton/Vvs-vs. Stämplad MAND, Mandelstam. Ringstorlek 18,25. Vikt 5,2 gram.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.