GAB, CG HALLBERG, samt HALLBERGS, bestickservis, 65 delar, silver. "Kungsholm", Stockholm, 1950/60-tal.

Bestående av:
9 skedar, 17,5 cm, 476 gram.
13 gafflar, 17,5 cm, 522 gram.
6 knivar med rostfria blad, 21 cm, 352 gram.
12 smörgåsgafflar, 14 cm, 378 gram.
12 smörgåsknivar med rostfria blad, 17 cm, 460 gram.
7 knivar med rostfria blad, 20 cm, 428 gram.
6 skedar, 12 cm, 152 gram.

Vikt utan knivar med rostfria blad 1528. Totalvikt 2768 gram.

Slitage.

Utropspris
5 000 SEK