GALLERIMATTA, old Hamadan, ca 393 x 115 cm.

Mörkblå botten med närmast yttäckande polykrom medaljong, stiliserade blommor och träd. Smal blå bård med blommor.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar, smärre lagningar. En kortsida saknar några knutrader.

Utropspris
2 500 SEK