MATBORD SAMT STOLAR, 9 delar, "Gamla Sverige", Åmells möbler. Tre iläggsskivor medföljer.

Utdragbart målat bord samt 8 stolar. Tre iläggsskivor, varav en med sarg. Bordet plakettmärkt. Bordets längd (162+47+47+47) bredd 120, höjd 73 cm. Stolarnas sitthöjd 49, höjd 102 cm vardera.

Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Fläckar.

Utropspris
5 000 SEK