FÄLLBORD, av Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785).

Skivan fanerad med alrot. Bonad tredelad fot. Signerad under skivan och numrerad 243. Diam 95, höjd 75 cm.

Skivan något slagen. Fot med mindre inskarvning.

Utropspris
6 000 SEK