KONSOLUR, flintgods, Nyrokoko, efter Meissen modell, tidigt 1900-tal.

Emaljerad urtavla med romerska siffror. Höjd inkl sockel ca 47 cm. Nyckel finns.

Slitage. Krackelyr. Urtavla med sprickor. Ställ med sprickor och krackelyr samt lagningar. Nagg.

Med pendel och nyckel.

Utropspris
2 500 SEK