KAFFEKANNA OCH GRÄDDKANNA, silver, Stockholm, 1848-73.
Kaffekanna med bukig form och dekor av ekkvistar. Edvard Emanuel Petterson, Stockholm, 1873. Gräddkanna B&S, Stockholm, 1848. Höjd 13-25 cm. Total vikt 875 gram-
Smärre slitage. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.