1183912
GAO YIHONG (1908-1982), RULLMÅLNING, tusch och färg på papper. Kina, signerad samt daterad 1961.
Gao yihong (1908-1982), rullmÅlning, tusch och färg på papper. kina, signerad samt daterad 1961.

Tusch och färg på papper, med motiv av fåglar och blommor, kalligrafi samt tre röda sigill. Bildmått 85,5x34 cm.

Slitage, fläckar, missfärgningar. Kantrevor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
4 000 SEK