12 tallrikar diam 23,5 cm
12 djupa tallrikar diam 23,5 cm
13 assietter diam 17,5 cm
1 karott
1 kanna
1 såssnipa
6 uppläggningsfat av varierande stl
10 assietter diam 15 cm
1 sockerskål
12 kaffekoppar med fat + 2 kaffefat
Bruksskick, smärre krackeleringar i glasyr kan förekomma.