LJUSSTAKAR, ett par, och SKÅL, silver, Sverige resp. finsk importstämpel, 1930-1960-tal.
Ljusstakar, Ceson Guldvaru Ab, Göteborg 1963. Höjd ca 19 cm.
Skål, importstämplad av Finlands Guldsmeds Ab, Helsingfors, 1936. Höjd 7 cm. Diameter 27 cm. Vikt 397,1 g.
Bucklor på skålen. Gåvogravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.