MOCKASKEDAR, 12 st och GAFFLAR, 6 st, förgyllt silver och emalj, Helsingfors och Köpenhamn, 1950-60-tal.
Mokkaskedar Koruteollisuus,Tillander Oy, Helsingfors, 1950. Längd ca 9,5 cm. I originaletui.
Gafflar, Egon Lauridsen, Köpenhamn (1936-66). Längd ca 12 cm
Skedarna med emaljskador och slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.