CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors, 1900-talets mitt.
En taklampa med dubbla kupor i glas, plast för 3 ljuskällor, samt skaft i mässing och trä, diameter 50, höjd 66 cm.
Nagg. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10