NANNY STILL, FLASKA,och SKÅL, glas, signerade. Riihimäen Lasi Oy.
Lila flaska, modell 1734, höjd 34 cm, signerad Nanny Still Riihimäen Lasi oy.
Skål i grönt glas, längd 19, höjd 8,5 cm, signerad Riihimäen Lasi oy N. Still.
Flaskan med invändig beläggning. Åldersrelaterat slitage.