1185977
SERVIS 43 dlr musselmalet "Halvblonde" och "Helblonde", Royal Copenhagen Danmark porslin 1900-talets andra hälft
Servis 43 dlr musselmalet "halvblonde" och "helblonde", royal copenhagen danmark porslin 1900-talets andra hälft.

Bestående av;
1 kaffekanna, modellnr 1030, höjd 20 cm,
1 vas/cigarettställ, modellnr 1016, höjd 11 cm,
1 gräddkanna, modellnr 1031,
1 sockerskål, modellnr 1112,
10 små fat, modellnr 1004,
1 skålfat på fot, modellnr 1023, diameter 17 cm,
1 djup skål, modellnr 1018, diameter 20 cm,
1 fat med gallerkant, modellnr 1098, diameter 26 cm,
1 bricka, modellnr 1122, längd 23 cm,
1 rektangulär serveringsskål, modellnr 1143, längd 26 cm,
12 chokladkoppar med fat, modellnr 1036,
12 assietter, modellnr 1144.

Obetydligt ytslitage.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
40 000
3 698
4 073
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (50 bud)
11 okt 19:18
40 000 SEK
13
11 okt 19:18
39 000 SEK
11 okt 19:18
37 000 SEK
13
11 okt 19:18
36 000 SEK
11 okt 4:49
35 000 SEK