Originalmålat skåp med en dörr och bakomliggande hylla. Undertill med låda och två bakomliggande lådor. Dörren märkt PJS och daterat 1820. Bredd 59, djup 36, höjd 60 cm. Nyckel finns.
Skador, slitage, maskstunget. En sidolist och del av list saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.