Gunnar Wennerberg

(Sverige, 1863-1914)
Gunnar Wennerberg
(Sverige, 1863-1914)

GUNNAR WENNERBERG, vas, Kosta, glas, jugend, 1900-talets början, sign.

Signerad Kosta Wennerberg Nr 335. Blått överfång med slipad dekor av blommor och blad. Höjd ca 13,5 cm.

Smärre repor i botten. Rest av etikett.

Utropspris
4 000 SEK