Bestående av:
23 tallrikar diam 25,5 cm
12 djupa tallrikar 25,5 cm
12 förrättstallrikar 23 cm
9 uppläggningsfat i varierande stl
5 uppläggningsskålar diam 15-22 cm
1 fiskfat
1 soppterrin på fat
2 såssnipor
11 assietter diam 18 cm
Bruksskick. Smärre repor/märken, guldkant med varierande slitage. Smuts.
2 förrättstallrikar med nagg
1 tallrik med stötskada samt 1 serveringsskål med lagning medföljer.