JACOB ENGELBERTH TORSK, kaffeservis, 3 delar, silver, Stockholm 1902-1903.

Kaffekannan stämplad 1902, sockerskrinet och gräddkannan 1903. Kaffekannan med handtag av trä. Höjd 9-21,5 cm. Totalvikt ca 1056 gram.

Smärre slitage, smärre repor. Kaffekannan med smärre buckla.

Utropspris
7 000 SEK