Collier, armband och ring med fasettslipade granater
Collier treradigt med fasett granatkulor, längd 44 cm. Innerdiameter armring ca 6 cm, bredd ca 1 cm. Ringstorlek 17. Ring 1934. Gulmetall. Totalvikt 91 gram.
Bruksslitage. Lagning. Enstaka granat saknas på armring
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.