NANNY STILL & HELENA TYNELL, GLASSERVIS, 34 delar, "Harlekiini" och "Pomona", Riihimäen Lasi, 1950-tal.
Helena Tynell, "Pomona"
10 st tallrikar, diameter 13,5 cm.
Nanny Still, "Harlekiini",
11 st champagnekupor, höjd 15,5 cm
12 st vinglas, höjd 17 cm
1 karaff H 29 cm
Obetydligt nagg. Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.