NANNY STILL & HELENA TYNELL, GLASSERVIS, 34 delar, "Harlekiini" och "Pomona", Riihimäen Lasi, 1950-tal.

Helena Tynell, "Pomona"
10 st tallrikar, diameter 13,5 cm.
Nanny Still, "Harlekiini",
11 st champagnekupor, höjd 15,5 cm
12 st vinglas, höjd 17 cm
1 karaff H 29 cm

Obetydligt nagg. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
400 EUR