1193919
Meissen
Fat, ett par, skÅlfat samt skÅl med hÄnklar, porslin. meissen, 1900-tal.

FAT, ett par, SKÅLFAT samt SKÅL MED HÄNKLAR, porslin. Meissen, 1900-tal.

Bestående av:
1 par, med motiv av blombukett, dekor i relief, diameter 29,5 cm (1 med metallupphängning).
1 skålfat, med motiv av lövverk i förgylld dekor och i relief. Diameter 29 cm.
1 skål med handtag, med motiv av blommor. Längd 35 cm.

Slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
5 000 SEK