Bestående av:
Tedosa med lock, mandarin dekor i famille rosefärger av eleganta hovfigurer i palatsmiljö, total höjd 13 cm.
1 skål, emalj på koppar med motiv av figurer, diameter ca 10 cm.
1 skål i grön sten, diameter ca 10,3 cm.
Slitage, emaljskål med skador. Tedosa med ifyllt nagg samt smärre nagg.