1194970
FÖREMÅL, 3 delar, porslin, emalj på koppar samt sten. Qingdynastin samt Kina, 1700-1900-tal.
FÖremÅl, 3 delar, porslin, emalj på koppar samt sten. qingdynastin samt kina, 1700-1900-tal.

Bestående av:
Tedosa med lock, mandarin dekor i famille rosefärger av eleganta hovfigurer i palatsmiljö, total höjd 13 cm.
1 skål, emalj på koppar med motiv av figurer, diameter ca 10 cm.
1 skål i grön sten, diameter ca 10,3 cm.

Slitage, emaljskål med skador. Tedosa med ifyllt nagg samt smärre nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 500 SEK