JYRKI PARANTAINEN, portfolio med 11 offset litografier (13 bilder).
"Maa (Earth)", bladstorlek 60 x 49 cm. Publicerad av konstnären och Opus 18, 1991.
Signerad och daterad 1991, numrerad 117/400 Linneklädd kartong. Med dedikation.
Helhetsintrycket är gott.