KANDELABRAR, för två ljus, ett par, empire, 1800-talets början.

Förgylld och patinerad brons. Stående Viktoria på klot hållande ljuspipor. Höjd 36,5 cm.

En figurhand med obetydlig bristning. Ljusmanschetter saknas.

Utropspris
45 000 SEK