ATELIER BORGILA, pokal med lock, sterlingsilver, Stockholm, 1932.
Invändigt förgylld. Oktogonal form. Lock med krönande bladknopp. På livet Prins Gustaf Adolfs monogram (1906–1947) under krona. Prisgravyr på baksidan. Höjd 20 cm. Vikt 395 gram.
Smärre slitage.