Bronserat och målat konsolbord med dekor av pastellage. Sargen med lejonmaskaroner. Bredd 89, djup 53, höjd 71 cm.
Renoverat och kompletterat. Skador, slitage, lagningar. Delar saknas. En lejonmaskaron medföljer löst.