GOLVLAMPOR, ett par, Möller Armatur Eskilstuna, 1900-talets andra hälft.

Golvlampor av mässing. Märkta MAE. Höjd inklusive lampskärm 140 cm. Tygskärmar medföljer.

Slitage, repor, märken, skärmarna något lösa. Ej funktionstestade.

Utropspris
2 500 SEK