Bardisk fanerad i palisander med nedfällbar front och bakomliggande barinredning med flaskställ, glashyllor och spegelvägg. En skjutdörr samt draglåda i mitten. Nederst utfällbart förvaringsutrymme för flaskor. På motsatt sida fotstöd i krom.
Barskåpets totala längd 115 cm, höjd 110 cm. Totaldjup som öppnad disk: 57 cm, djup som stängd: 37 cm.
Stolar med stomme av palisander och stoppad sits klädd i konstläder. Sitthöjd 76 cm.
Bruksslitage. Repor. Fläckar. Ett obetydligt nagg på glas.