BORDSGARNITYR, 3 delar, kandelabrar, ett par, samt bordspendyl, Japy Frères, Louis XV-stil, Frankrike, tidigt 1900-tal.

Bordspendyl och ett par kandelabrar av målat trä och mässing. För fem ljus vardera. Pendylens urverk märkt. Bredd 25, djup 13, höjd 49 cm. Nyckel finns.

Smärre skador och slitage, ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK