MATTA, antik/semiantik Isfahan, ca 226 x 143,5-144,5 cm.

Vinröd botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, blom-, arabesk- och palmettslingor. Bred vinröd huvudbård med stor arabesk- och blomranka.

Abrasher. Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar, skador, smärre lagningar. Långsidorna med trampveck och skador, skadade kortsidor.

Utropspris
2 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

920. Salvador Dalí, "Three plays by the Marquis de Sade".
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
165 000

ditt bud
Aktuellt bud:
165 000 SEK