GLASSERVIS, 75 delar, "Odelberg Junior", Kosta, 1900-talets andra hälft.
Bestående av:
12 vinglas, 16 cm.
15 vittvinsglas, 12 cm (2 med nagg).
12 champagneglas, 13,5 cm (1 med nagg):
13 starkvinsglas, 9 cm.
11 snapsglas, 11,5 cm.
12 selterglas, 9 cm.
Slitage, fåtal med nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.