Många i snarlika snäckmodeller.
7 matskedar 21-23 cm
10 bordsskedar 18,5 cm
12 matgafflar 21 cm
9 bordsgafflar 18-19 cm
13 matknivar 25 cm
18 fruktknivar 17-21 cm
Vikt totalt med rostfria blad 3590 gram
8 olika knivar med otydliga stämplar medföljer
Slitage. De 13 knivarna med bristningar och bucklor.