Silver Övrigt
1208342
Kaffeservis, 3 delar, silver 925/1000, Tyskland 1900-talets förra hälft. Rokoko-stil.
Kaffeservis, 3 delar, silver 925/1000, tyskland 1900-talets förra hälft. rokoko-stil.

Svenska importstämplar. Invändig förgyllning. Kaffekannans höjd 21 cm, total vikt 640 gram.

Lätt bruksslitage.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)703 18 24 31

Utropspris
4 000 SEK