BERTIL VALLIEN, skulpturer, 6 st, glas. Kosta Boda.
Båtar med innesluten dekor. Signerade Kosta Boda B Vallien Studio Edition 450/500 samt Kosta Boda Atelier B. Vallien 3323990004/350 samt Kosta Boda B Vallien 7520008 Lim ed 500 samt Kosta Boda B Vallien 00582195 samt Kosta Boda B Vallien 8BVAAT949009/1000 samt Kosta Boda B Vallien 00582195.
Längd 14,5-23 cm.
Smärre slitage. En mindre med nagg.